Çorlu Web Tasarım

Çorlu web tasarım; siz müşterilerimizin sadece bir web sitesine sahip olmasına değil, kaliteli ve amaçlarınıza uygun bir web sitesi sahibi yapmayı amaçlamaktadır. Bir web sitesi sahibi olmanız sizi rakiplerinizden ayırmaz. İçinde yaşadığımız dijital ve bilgi çağında web siteleri için önemli olan; sade, şık, hızlı, tüm cihazlarla uyumlu ve arama motorlarından bulunabilen, gerçek müşterilerine ulaşmayı başarabilen, iyi bir pazarlama ve reklam stratejisi bulunan internet siteleridir.

Sizi rakiplerinizden ayıran bunlar olacaktır. Çok çekici göze hoş gelen ancak hantal siteler günümüzün teknolojilerinde yeri yoktur. İyi bir web sitesi hızlı, net okunabilen, bilgiyi direk aktarabilen ve ait olduğu firmanın kurumsal kimliğini tam ve eksiksiz olarak yansıtan sitelerdir. Çorlu web tasarım sizin için en iyi web sitesini tasarlar.

Web tasarım hizmetlerini yapan veya yaptıran firmaların en büyük hatalarından biri sadece web sitemiz var olsun diye yapılan sitelerdir. Sadece sizin bileceğiniz ve sizin ziyaret edeceğiniz bir web sitesi kaybedilmiş para ve vakitten ibarettir. Yapılan internet sitesi ilgili firmanın bulunduğu ve hitap ettiği kesime göre arama motorlarında ve sosyal medyada bulunabilen müşterisine ulaşan ve para kazandıran siteler olmalıdır.

Çorlu kurumsal web tasarım yaptığı web site tasarımlarda en son teknolojileri kullanır. Hızlı, tüm cihazlarla uyumlu, güvenli ve arama motorlarında gereken önemi görecek internet siteleri tasarlar.

Responsive Tasarımlar

Responsive Çorlu

Responsive tasarım, web sitenizin laptop, tablet, cep telefonu ve smart tv gibi cihazlarda sorunsuzca görüntülenmesini sağlayan bir araçtır. Gündelik hayatta profesyonel olmayan kullanıcılar, masaüstü bilgisayar yerine mobil cihazlara yönelmişlerdir. Bu yüzden mobil internet kullanımında katlanarak artan bu artış masaüstünün yerini alacak.

Profesyonel içerik üreticileri bile günlük yaşantılarına mobil platformlar devam etmekte. O yüzden Çorlu web tasarım olarak profesyonel web sitesi isteyen bir kullanıcıya responsive tasarım tercih etmesini öneriyoruz.

Taşınabilir cihazlarda her geçen gün internet kullanımı artıyor dedik. Peki görüntü alanı kısıtlı, alışılagelmişin dışında etkileşimiyle bu cihazlarda kullanıcı deneyimi ne durumda? Durum ne yazık ki beklediğimizin de altında. Maalesef bu hata, köklü firmalar tarafından bile yapılabiliyor.

Eğer ki bu hatalarını düzeltmezlerse gözle görülür kayıplar yaşayabilirler. Öyle veya böyle responsive tasarıma geçmek kaçınılmaz. Çorlu web tasarım sizin için en iyi responsive, mobil uyumlu web sitesini tasarlar.

Responsive Tasarım Yapılmazsa Ne Olur?

Responsive tasarım yapılmazsa, en büyük darbeyi ziyaretçi düşüşünden alırız. Web sitenizin kullanışsız olduğu öncelikle arama motoru robotları tarafından fark edilir. SEO dan kısaca bahsedersek, SEO arama motoru optimizasyonudur.

Arama motorunda yerinizi belirlemek için sitenize gelen bu robotlar, web sitenizin kullanıcı deneyimini puanlar. Eğer sitenizdeki kullanıcı deneyiminin olumsuz olduğunuzu düşünürse sizi arka sıralara atacaktır. Durum bununla da kalmıyor. Responsive olmayan web sitenizde yaşayacağınız sorunları beş maddede inceleyelim.

  • Responsive tasarıma sahip olmayan bir web site, performans kaybı yaşayabilir. Bu da kullanıcı deneyimini düşüren ciddi bir sorundur. Siteyi yavaşlatan her unsur arama motoru sıralamamızı doğrudan etkiler.
  • Tablet, cep telefonu, smart tv ve laptop gibi cihazlarda görüntü kaliteniz düşer. Resimlerde taşmalar, yazılarda okunaksızlık, bulanık görünme, tema kayması, kullanıcının görmemesi gereken kodların görünümü, üst üste düşen menüler gibi sayısız hata meydana gelebilir.
  • Görsel hataların yaşanması ve performans düşüklüğü kullanıcı tarafından affedilemez bir durumdur. Kullanıcı ürün veya hizmet almak için web sitenize ikinci bir şans vermeyecektir. Bu da hemen çıkma oranlarını artırarak, arama sonuçlarında gerilemenize neden olur.
  • Responsive olmayan, eski ve güncellenmeyen temaya sahipseniz ileride gelecek saldırılara açık haldesiniz demektir. Olası bir saldırıda markanıza karşı güven kayıpları yaşayabilirsiniz.
  • En önemlisi de responsive olmayan tasarımlar son derece demode görünümleriyle işletmenizin prestijini oldukça düşürür.

Bu sebeplerden dolayı responsive tasarım kullanmak web siteniz ve markanız için önemlidir. Arama motoru optimizasyonu SEO, güvenlik, performans ve responsive tasarım web sitesinin bel kemiğidir. İşte bu yüzden Çorlu web tasarım olarak markanızı ve web sitenizi responsive tasarım kullanmaya teşvik ediyor, web sitenizi tüm platformlara uygun hale getiriyoruz.

Arama Motoru Uyumlu Siteler

Arama Motoru Uyumlu Siteler

Çorlu web tasarım; internet sitelerinizi arama motorlarına uyumlu olacak şekilde tasarlar ve kodlar. Peki bu nedir? Google, Yandex, Bing vb. arama motorları belirli kural ve düzen içeren tasarım ve kodlamaları içeren internet sitelerini sıralamalarda üst sıralara taşır.

Hazırlanan web sitelerinin arama motorlarında belirli bir seviyeye yükselmesi ve kitlelere ulaşabilmesi ancak arama motoru optimizasyonu yapılarak sağlanabilmektedir. İnternet içerisinde belirli bir trafiğin yakalanabilmesi ancak bu şekilde mümkündür.

Trafiğin sağlanması, ziyaretçiyle buluşmanın sağlanması anlamına gelmektedir. Böylelikle istenilen sonuçlar ve hedeflenen amaçlar ulaşılabilir hale gelmektedir. Uzun vadeli bir çalışma sonucu elde edilebilen başarılı sonuçlar neticesinde üst sıralara yükselen web siteleri sayısız kitleye saniyeler içerisinde bilgi akışı sağlamaktadır. İçeriğiniz ya da hedef kitleniz ne olursa olsun arama motoru optimizasyonu gerçekleştirirken uyum kriterlerine öncelik göstermek zorunluluk dahilindedir.

Hızlı İnternet Siteleri

hızlı siteler çorlu

Çorlu web tasarım olarak; en önem verdiğimiz konulardan biri de hızdır. Hızlı açılan bir internet sitesi hem kullanıcılar hem de arama motorları açısından büyük önem arz eder. Bir saniyenin bile büyük önemi olan çağımızda hiç bir kullanıcı sizin internet sitenizin açılmasını beklemez. Sitenizin yavaşlığı sebebiyle sitenizi terk eden müşteri size para kaybettirir.

Hızlı internet siteleri ve internet hızının önemini daha iyi anlamamız için geçmişten günümüze insanların iş gücü ve ortaya çıkan ürün dengesine göz atmamız gerekir. İnsanların dünden bugüne etkili çalışmayı öğrenmesiyle yaptıkları işin hızının da arttığını görüyoruz. Örnek verecek olursak, bir ofis elemanı düşünün. Hesaplaması gereken tonla girdi-çıktı var.

Hepsini tek tek okuyup el emeği ile hesaplayacak ve bölüm şefine döküm sunacak diyelim. Bu çalışan aynı hızda verileri bilgisayara Excel vasıtasıyla girdiğinde bile bu hız düşmez. Sadece hamallığını dijital ortama aktarmış olur.

Eğer bu çalışan etkili bir şekilde Excel kullanımını  bilseydi bir çırpıda hesap analizlerini çıktı alabilecekti. Burada anlatmak istediğimiz iş hızı kavramı, bir işi hızlı hızlı yapılması değil, etkili bir şekilde zekice yapılması, böylece iş yükünü düşürmek ve hız artışı sağlamak. Peki bu örnekten anlamamız gerekenin web sitesi hızıyla bağlantısı nedir?

Çorlu web tasarım olarak, bir web sitesinin de bu şekilde işlediğini size anlatmak istedik. Profesyonel bir web sitesinin hızı, gereksiz işlemlerin çıkarılarak iş yükünün hafifletmesinden gelir. Yani işlevsiz kodlar, boşta çakışan pluginler ve gereksiz büyük dosyalardan arındırılmış bir web site, otomatik olarak hızlanacaktır.

Amatör web sitelerin güzel görünümünün altında yatan onlarca karmaşa vardır. Tıpkı lüks restoran gibi görünen bir işletmenin mutfağının pis olması gibi. Dışarıdan her şey güzeldir ama uzun vadede buradan yemek tüketmeniz size ilerde ciddi zarar verebilir.

Hızlı internet sitesindeki hızın temeli bahsettiğimiz gibi tıkır tıkır işleyen sorunsuz yapısından gelir. Peki neden buna ihtiyacımız var? Neden bir web sitesi hızlı olmalı?

Neden Web Siteniz Hızlı Olmalı?

Çünkü hızlı bir web site, oraya gelen müşterilerinize sunduğunuz hizmetin kalitesini belirler. Eğer sahip olduğunuz web sitenin hızı düşükse, ziyaretçileriniz sitenizi terk edecektir. Hizmetteki bu kalitesizlik, onların tekrar sitenize dönüş sayısını azaltacaktır. Çünkü günümüzde insanlar kullandıkları uygulamalardan telefon menülerinin geçiş hızına kadar, ince milisaniyelik hızlara önem verirler.

İnsanların beklentilerindeki yükselişin haklı nedenlerinden biri de önceden söylediğimiz gibi etkili çalışmadır. Biriken milisaniyelik gecikmeler kullanıcıya uzun vadede vakit kaybı yaşatacaktır. Donmalar, gecikmeler ve kopmalar büyük işler yapan müşterileriniz için büyük zararlar demektir. Bu bir web sitesi sahibi için, yani sizin için de geçerlidir.

Çorlu web tasarım olarak web sitenizi %90-%100 gibi yüksek hızlara çıkarıyoruz. Bu sayede ileride yaşayacağınız performansa bağlı müşteri kayıplarını en aza indiriyoruz. Çorlu web tasarım sizin için en hızlı internet sitesini tasarlar.

Güvenli Siteler

Güvenli Siteler Çorlu

Çağımızda siber saldırılar ve hackingten korunma önemli bir yer tutmaktadır. Bir internet sitesinin güvenli olması oluşabilecek saldırılara karşı koyabilmesi gerekmektedir.

Çorlu web tasarım; internet sitelerinde SSL sertifikaları ve özel güvenlikli sunucular kullanarak siteleriniz hacklenme ve güvenlik açıklarından etkilenmesini minimum düzeye indirir.

Web Güvenliği Nedir?

Web güvenliği ya da siber güvenlik denilince genelde internet üzerinden veya ağ üzerinden yapılan saldırılar ve bunlara karşı geliştirilen savunma yöntemleri aklımıza gelir.

Bu saldırılar çok çeşitli olmakla beraber saldırıya uğrayan birimler de son derece değişkendir. Peki bu tür saldırılara maruz kalan bir işletme neler yapmalı? Firmalar için web güvenliği neden önemli? Bunlardan bahsedelim.

World Wide Web yani internet muazzam bir işlem hacmine sahip, tüm dünyayı kapsayan bir iletişim ağı. Kişisel çalışmaların ve kurumsal şirketlerin var olması artık internet alt yapılarıyla doğru orantılı.

İnternet, özel şirketlerin ve kurumların dışa açılan bir kapısı. Günümüzde online bankacılıktan tutun da mobil uygulamalara hatta vatandaşlık işlemlerine kadar dünyayı saran bu yapıyı kullanmakta. Web güvenliği bu yüzden çok önemli.

1991 Yılında web yani internet, ilk kez akademik amaçlar için kullanılmıştı. Sonrasında öngörülemeyen bir büyümeye girdi. Bu da tabi ki beraberinde güvenlik açıklarını getirdi. Tıpkı bir böceğin kozasından çıktığı ilk hali gibi düşünebiliriz. Önce muazzam bir büyüme ve kitle artışı. Sonrasında bu yumuşak kitleyi korumak için örülen kabuklar.

Web güvenliğinin günümüzde ilerleyişi de aynen bu örnekteki gibi. Güvenlik tedbirlerinin her zaman arkadan gelişi ve yenilikle beraber onu yakalayamaması bu yüzden.

Çorlu web tasarım olarak bu gecikmeyi en aza indirmek adına daha proaktif davranıyoruz. Güvenliğinizi olası siber tehditlere karşı maksimum seviyeye çıkarıyoruz. Siber saldırı durumları ve hack gibi durumlarda zararı minimuma indiren önlemler alıyoruz.

SSL Sertifikası Nedir? Ne İşe Yarar?

SSL Sertifikası, ziyaret ettiğimiz sitenin gerçek ve güvenilir bir site olduğunu bize ispatlayan bir protokoldür. SLL Sertifikası bunun yanında güvenliğe de katkı sağlar. Bir ziyaretçi bu sertifikaya sahip olduğunu bildiği sitede işlem yaparken güven altında olduğunu bilir.

Çünkü burada yapacağı tüm işlemler şifrelenerek aktarılır. Yani üçüncü bir kişinin ziyaretçi şifrelerine veya diğer bilgilerine ulaşması engellenmiş olur. Böylelikle ziyaretçiniz alışveriş, bankacılık veya vatandaşlık işlemlerini güven sorunu olmadan rahatça yapabilir.

Çorlu web tasarım olarak işlemlerinizin güvenliği için, kullanıcılarınızın güvenini kazanmak için, markanıza duyulan güveni arttırmak için ve sorunları önceden engelleyen proaktif bir sistem kurmak için size SSL sertifikası almanızı öneriyoruz.

Yeni bir projeye mi başlamak istiyorsunuz?

İhtiyaçlarınızı dinlemek ve size en uygun çözümleri üretebilmek için sizi ofisimize kahve içmeye davet ediyoruz.

İletişime Geçin
Yeni bir projeye mi başlamak istiyorsunuz?