Google Harita Bilgilerine Nasıl Ulaşılır?

Google Harita Bilgilerine Nasıl Ulaşılır?

Google Haritaların Faydaları

Bildiğimiz üzere çağımızın müthiş icatlarından biri olan internet bizlere büyük faydalar sağlamaktadır. Bu faydalar kimi zaman hayatınıza direkt etki edebilir. İşte bunlardan biri de kaybolduğunuz, bilmediğiniz bir yere gittiğiniz zaman yer ve yönümüzü bulmak amacıyla kullanabileceğiniz bir harita sistemidir. Bu sistemle rahatça konumunuzu görebilir, gitmek istediğiniz yere kısa sürede ulaşabilirsiniz. Google bu hizmeti öyle sunuyor ki teknolojiye yabancı olan kimseler bile bu işi kolaylıkla yapabiliyor. Artık daha önce gitmediğiniz bir yerde insanlara tek tek adres sormanıza gerek yok, yalnızca Google üzerinden “Haritalar”uygulamasını kullanarak gitmek istediğiniz yere nasıl gideceğinizi kolayca öğrenebilirsiniz.

Google Haritalara Giriş

Öncelikle “Google.com.tr” sitesine giriş yapın. Bu siteye giriş yaptıktan sonra karşımıza gelen arama kutucuğuna “Google Haritalar” yazıp “Google’da Ara” butonuna veya klavyede bulunan “enter” tuşuna basılır. Ardından karşıya çıkan ilk siteye (Google Maps” yazıyor) girilir. Bu kısımları atlamak için ise “gooogle.com.tr” sitesine girdikten sonra arama kutucuğunun en sağında bulunan mikrofon tuşuna basarak “Google Haritalar” der ve arama yapılabilir. Ardından “Google Maps” uygulamasına girerek istediğiniz adrese nasıl gidileceğini ve mevcut konumunuzu görüntüleyebilirsiniz. Bunu da karşınıza çıkan “Google Haritalarda ara” yazan kutucuğun içine adresi yazarak yapabilirsiniz.

Konumunuz Gözükmüyor Mu?

Mevcut konumunuz gözükmemekteyse “Konum belirtmeye izin ver” ayarınız kapalı olabilir. Konum belirtme ayarını yaptıktan sonra mevcut konumunuzu bu uygulama üzerinden görebilirsiniz ve ardından işinizi rahatça görebilirsiniz.

02 Eylül 2020