Google Haritalarda Yükselme Nasıl Sağlanır?

Google Haritalarda Yükselme Nasıl Sağlanır?

Google Haritalarda yükselme elde etmek için bir dizi işlemi yerine getirmeniz gerekiyor. Öncelikle sayfanızı optimize etmeniz ve gerekli doğrulamaları gerçekleştirmeniz lazım. Girişte bulunan tüm bilgileri tek tek kontrolden geçirin ve doğru olduğundan emin olun. Bu sayede yükselme elde etmek için gereksiz bir çaba içerisine girmemiş olacaksınız.

Backlink…

Puanınızın yükselmesi backlink sayısı ile çok yakından ilgilidir. Backlink sayısını arttırmanız, yapmanız gereken ikinci adım olarak karşımıza çıkıyor. Bildiğiniz gibi backlink sayısı Google sıralamalarında her daim önemli bir kriter olmuştur. Ardından bir diğer adım olan yorum bölümüne geçiş yapabilirsiniz.

Yorum…

Yorumlar da dikkate alındığı için müşterilerinizden yorum yapmalarını talep etmelisiniz. Ancak bu noktada yapılan yaygın bir hata var. O da yorumlarda övgüleri çok abartmak ve sahte yorumlar yapmaktır. Bundan uzak durmalı ve doğal yorumlar yapılmasını sağlamalısınız. Yüksek hacimli değerlendirmeler Google sıralamasında yükselmenize yardımcı olur.

Kategori…

Bildiğiniz gibi Google size kategori listesi sunuyor. Hizmet verdiğiniz sektörü kapsayan kategoriyi seçmeniz de önem taşıyor. Şayet listede bu kategoriyi göremezseniz, kendiniz kategori oluşturun. Doğru kategori altında listelenmeniz de çok önemli!

İletişim…

Google tarafından web siteniz ile Google Haritalardaki konumunuz kontrolden geçiriliyor. Bu nedenle sayfanızın iletişim bilgilerini her daim güncel tutmaya özen göstermelisiniz. İşletmenizin adresini yazın ve iletişim bilgilerini de mutlaka ilgili bölüme ekleyin. Aynı zamanda işletmenizin açılış ve kapanış saatlerini de mutlaka eklemeli ve doğru bilgileri yazmalısınız. İşletmenizin Facebook, Intagram ve Twitter adresini de mutlaka ekleyin.

Keyword…

İşletmenizi tanımlayan ve aramalarda kullanılan SEO anahtar kelimeleri açıklama bölümünde kullanmaya özen gösterin. “En ucuz İstanbul oto yıkama” gibi kelime öbekleri de kullanabilirsiniz. Ancak anlamlı cümleler içerisinde bu kelimeler geçmelidir. Ardı ardına anahtar kelimeleri sıralayarak açıklama bölümünü bu şekilde doldurmayın.

Yerel telefon numarası…

Sıralamada yükselmenizi sağlayacak en önemli unsurlardan biri de yerel bir telefon numarası bilgisi eklemenizdir. Google tarafından bu bilgi de dikkate alınıyor ve çok sayıda kişi bunu bilmiyor. GSM bilgisini elbette yazın ancak bir de yerel telefon numarası eklemenizde fayda var.

02 Eylül 2020