İnstagram Hikayelerine Link Nasıl Eklenir?

İnstagram Hikayelerine Link Nasıl Eklenir?

Firmalar ve markalar için dijital pazarlama seçimleri son derece önemli bir hale geldi. Özellikle hızla yayılma özelliği sayesinde ürün tanıtımları kısa sürede istenen sayıda kişiye anında ulaşım sağlarken istenenin üstünde rakamlara dakikalar içinde erişilmesi mümkün olabiliyor.

Yapılan çalışmalar içinde sosyal medya kullanımları ise hızlı yayılma işleminde en etkin olan tercihler arasında bulunuyor. Gerçekleştirilecek olan tanıtım için kullanılacak farklı sosyal medya kanallarının sundukları avantajlardan yararlanırken işletme profili ile seçimlerinizi gerçekleştirmeniz önem kazanır.

Sosyal medya kanalları içinde yer alan ve kullanıcı ağının ise son derece geniş olduğu instagram ise işletmelerin tercih ettiği platformlar arazında bulunuyor. Özellikle hikâye ekleme uygulamasının hayata geçmesi ile beraber daha fala kişinin ve işletmeninde bu platform içinde yer alması kaçınılmaz oldu.

İnstagram hikayelerinin paylaşımının yanı sıra link ekleme seçimi için mutlaka işletme profil ile işlemin yapılması ve en az on bin takipçinin sistem içinde yer alamsı gerekir. Bu koşullara uygun olan tüm işletmeler belli adımları izleyerek kolaylıkla hikâyeye link ekleyebiliyor.

Hikâye Yarat

İnstagram sosyal medya hesabında hikâye paylaşımlarının yer alması işletmeler için avantajlı bir alan olarak yer almasına etki etti. Hem tanıtımın yapılabildiği hem de web sitesine anında yönlendirmenin gerçekleşebildiği bu uygulama özellikle web sitesi trafiğinin artmasına etki eden temel sebepler içinde yer alıyor.

İnstagram işletme hesabından paylaşım yapılacak olan hikâye seçiminde de dikkatli olunması ve firma tanıtımına herhangi bri olumsuz durum yaratmayacak olan seçimlere yer açılması gerekir. Bu anlamda ise uzman danışmalardan yararlanabilirsiniz. Hikâye oluşturulmasının sonrasında ise link ekleyerek firmanızın web adresine yapılacak olan yönlendirmeye sekmesine geçiş yapabilirsiniz.

Link Kaydet

İnstagram sitesinde yer alan hikâye bölümüne kayıt yapılmasının sonrasında etiketleme, konum ya da yazı ekranda sağ üst köşede bulunan link alanına web sitenizin adresini kolaylıkla ekleyebilirsiniz.

Paylaş

Hikâyenin yaratılması ve linkin eklenmesi sonrasında tüm detaylar son kez gözden geçirilerek gönder tercihine yer açılabilir. Bu seçim ile beraber takipçilerinizin tamamına gönderimin ulaşacağını unutmamanız önemlidir.

02 Eylül 2020