0284 606 0 626
Sosyal Medya Hesaplarımız

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

08 Şubat 2018
29 kez görüntülendi
SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Öncelikle SEO uyumlu makale nedir ondan bahsedelim isterseniz. SEO İngilizce bir kelime grubunun kısaltmasıdır. Açılımı ise Search Engine Optimization’ dur. Türkçe karşılığı ise arama motoru optimizasyonu’ dur. SEO internet sitenizin arama motorları tarafından istenilen nitelikleri taşımanıza olanak sağlayacağı gibi aramalarda daha rahat ve kolay bulunmanıza imkan vermektedir. SEO türlerinden biri olan makale yazma işlemi, SEO uyumlu halde yazıldığında arama motorları tarafından daha daha çabuk fark edilmektedir.

Günümüzde neredeyse her durum için kullanılan internet hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Bu durumda internet sitelerinizin rakibi artmakta ve milyonlar ile yarışmaktadır. SEO kriterleri işte bu gibi durumlara sizlere yardımcı olmaktadır. SEO uyumlu makale yazarken dikkat edilmesi gerekenler ise şunlardır.

Ürettiğiniz içerikler özgün ve eşsiz olmak zorundadır. Diğer türlü arama motorları makalenizi incelediğinde sizlerin emek vermediğinizi düşünüp sizleri alt sıralara atmaktadır. Kopyala yapıştır yapılarak hazırlanan makaleler arama motorları tarafından dikkate alınmamaktadır. Tamamen kendi cümleleriniz ile yazmanız gerekmektedir. Konu bütünlüğü bir diğer önemli husustur. Google’ ın robotlarını kandıralabileceğiniz şekilde içerik üretmeniz mümkündür ancak Google Bounce Rate oranlarınıda hesaba katmaktadır. Bu sitenin paylaştığı bilginin okunabilirliği ve konu ile olan alakasını ölçmektedir. Siteye girenlerin hemen çıkması google tarafından olumlu değerlendirilmeyip belli bir yüzdelik hesaplamasında kullanılmaktadır. Bu durum devam ettiği süre baz alınarak google sitenizi alt sıralara atmaya başlayacaktır.

SEO Uyumlu Makale

SEO Uyumlu Makalelerde dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise başlıklardır. Başlık bir makale için en önemli ayrıntılardan birisidir. Okuyucuların dikkatini ilk çeken konu başlıklarıdır. Bu yüzden içeriğe uygun çarpıcı ve etkileyici bir başlık kullanılmalıdır. Kullanmak istediğiniz başlık daha rahat ve çabuk anlaşılması için en az 3 ve en fazla 5 kelime uzunluğunda olmalıdır. Okuyucuyu kaybetmemek için başlık mutlaka içeriği temsil etmektedir. Anahtar kelime bir kez başlığın içinde kullanılmalıdır.

Anahtar Kelime Kullanımı

Özgün ve yazım kurallarına uygun yazdığınız makalenizde önemli olan ve içeriğin temelini oluşturan kelimeler yer almaktadır. Bunlara anahtar kelime denilmektedir. Önem derecesi bakımından kelimeler kalın harfle yazılarak dikkat çekici hale getirilmelidir. Böylece arama motorları bu kelimeleri dikkate alıp aramalarda uygun içerik sunarken kullanıcılara sizlerin belirlediği anahtar kelimeleri kullanmaktadır. Anahtar kelime seçimide önem taşımaktadır. Makale içerisinde herhangi bir kelime anahtar kelime olarak kullanılmamalıdır. Arama motorlarında en çok aratılan kelimeler baz alınarak seçilmelidir. Konuyla alakalı aratılan kelimeler bulunup anahtar kelime olarak yazının içinde kullanılması google’ ın kullanıcılarına sunacağı belgeler için önem taşımaktadır. Makale içinde kullanılan anahtar kelimelerin ek almadan kullanılmaktadır. Anahtar kelime makale uzunluğuna göre kullanım sayısı değişmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?