WhatsApp Business Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Business Nasıl Kullanılır?

Gelişen dünya içinde sevdikleriniz ile iletişim internetin avantajlı seçimleri ile yazışarak, görüntülü ya da sesli arama seçimleri ile de gelişerek devam ediyor. Bu seçimler arasında yer alan WhatsApp ise bu alanda en çok tercih edilen uygulama tercihleri arasında bulunuyor. Dünya genelinde büyük bir kullanıcı ağına sahip olan uygulama avantajlı olan seçimleri ile kendini yenilemeye de devam ediyor.

WhatsApp tarafından geliştirilen Business uygulaması ise küçük işletmeleri hedef alan ve kişisel kullanımlarda olduğu gibi ücretsiz olan bir seçimdir. Mesajları otomatik hale getirmek ve sıralama işlemine yer açılarak hızlı bir şekilde yanıt vermeye de destek olur.

Bu uygulama detaylarına yer açılarak müşteriler ile yapılan haberleşme hızlanırken aynı zamanda istenen hızlı iletişim seçimlerinin de elde edilmesi mümkün olur.

GSM Numarası Olmadan Kurulabilir

WhatsApp uygulamasının kişisel kullanıma uygun olan versiyonunda GSM desteği istenirken aynı zamanda doğrulama kodunun da olması gerekir. Fakat Whatsapp Business uygulaması herhangi bir GSM desteği almadan da kurulabilme özelliği sağlayarak firmalar için avantajlı bir seçim sunar.

Çoklu Kullanıcı Desteğini Sunar

Birden çok kullanıcının Whatsapp işletme hesabınızı kullanmanıza olanak veren sistem aynı zamanda müşterilere cevap verilebilmesine imkân sunuyor.

Otomatik Yanıtlar Oluşturur

WhatsApp uygulamasını küçük işletmeler için sundukları özel bir versiyon olan WhatsApp Business uygulaması birçok avantaj sağlayan özel bir seçimdir. Kolaylığı saplayan bu uygulama aynı zamanda otomatik yanıtlar ve mesajların oluşturulmasına da imkân sunuyor. Müşterilerin sorulan sorulara kısa sürede yanıt alması onların firmaya olan güveninin artmasında özel bir seçenek olarak yer alıyor. Bu uygulama detayları ise WhatsApp Business uygulaması içinde yer alan otomatik mesaj seçimleri ile kolaylıkla gerçekleşebiliyor.

Özelleştirilebilir Profil Sunar

Şirketiniz ya da firmanız için tercih ettiğiniz WhatsApp Business hesabınızın özelleştirilmesi ile beraber firma logosundan web sitenize kadar tüm detayları profiliniz içinde yer verebilmenize olanak sunar. Bu seçimler ile firma hakkında bilgi almak isteyen kullanıcıların profil ziyaretiniz ile bilgilere kısa sürede ulaşımının da mümkün olması sağlanır.

02 Eylül 2020