0284 606 0 626
Sosyal Medya Hesaplarımız

WordPress Nedir?

08 Şubat 2018
29 kez görüntülendi
Wordpress Nedir?

WordPress Nedir?

 

WordPress dünya genelinde en çok tercih edilen blog sistemlerinden birisidir. Kurulumu ve kullanımda ki basitlik ve kolaylık nedeni ile kullanıcı kitlesi her geçen gün daha da artmaktadır. Ücretsiz bir hizmet olan WordPress sizlerin hayalini kurduğunuz internet sitesi ve bloglarınıza oldukça kolay sahip olmanıza yardımcı olmaktadır. Kodlar ile uğraşmadan ve ekstra bir bilgiye ihtiyacını olmadan yaklaşık 5 dakika içinde internet sitenizin temellerini atabilir ve hoşunuza giden temayı seçip içeriklerinizi yönetmeye başlayabilirsiniz.

WordPress nedir nasıl kullanılır?

WordPress GPL lisanslı PHP ve MySQL yardımı ile yazılmış bir kişisel yayın platformudur. WordPress bir CMS sistemidir. Açılımı ‘’content managemet system’’ yani içerik yönetim sistemidir. Bu neden ile sadece yazı ve makale bazlı olarak düzenlenebileceği anlamına gelmemektedir. Her türlü içerik ve paylaşımınıza olanak sağlamaktadır. WordPress’ in ilk adımları 2001 yılında atılmıştır. Google tarafından oldukça hızlı indekslenebildiği gibi sitenin açılışı diğerlerine göre daha hızlıdır. Açık kaynak bir yazılım olmasından dolayı geniş kitleler tarafından geliştirilmektedir. İlk zamanlarda sadece yazı ve blog siteleri için kullanılmış olsa da günümüzde kullanıcı sayısı arttıkça her alanda hizmet veren bir platform haline gelmiştir. Ticaret sitelerinden haber sitelerine kadar birçok internet sitesinin altyapısı WordPress ile hazırlanmıştır.

WordPress temaları

WordPress temelinde tema ve eklenti bazı faaliyet göstermektedir. Geliştirilen WordPress temalar ücretli veya ücretsiz olarak kullanılabilmekte ve sizlerin istediğiniz görünümüz ve ara yüzü sizlere sağlamaktadır. Eklentiler ise sitenizin daha hızlı açılmasını sağlamak ile beraber içeriklerinizi düzenlemenizde de sizlere yardımcı olmaktadır. Eklentiler de temalar gibi ücretli ve ücretsiz seçenekleri ile kullanıcıları ile buluşmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?