Youtube Reklamları Nedir?

Youtube Reklamları Nedir?

Google’dan sonra dünya genelinde en çok kullanılan ikinci arama motoru olarak kabul edilen YouTube her ay 2 milyara yakın kişinin kullandığı bir platform! Haliyle eşsiz bir reklam platformu ve firmalar reklam vermek için adeta birbiri ile yarışıyor. YouTube reklam modellerine göz attığınızda her bütçeye uygun bir seçeneğin bulunduğunu fark edebiliyorsunuz.

YouTube reklamlarının en önemli ve en beğenilen özelliği, reklam izlendiğinde ödeme yapılıyor olmasıdır. Elbette video reklam söz konusu olduğundan ürünlerin ya da hizmetlerin en ilgi çeken şekilde tanıtılması da mümkün hale geliyor. Hedef kitleye en kısa yoldan ulaşmayı sağlayan bu reklamların elbette hedef kitleye yönelik olarak hazırlanması da büyük önem taşıyor.

Türkiye’de de YouTube son derece yüksek oranda tıklanan bir platform. Sadece masa üstü bilgisayarlardan değil, tablet ve telefonlardan da giriş yapılan bu platform aracılığı ile tüm markalar daha geniş kitlelere ulaşabilir. Üstelik yüksek rakamlardan oluşan bir reklam bütçesi ayırmak da gerekmiyor. Ürün ve hizmet tanıtımlarının yanı sıra marka bilinirliğini artırmak için de bu reklam modellerinin tercih edildiğini söyleyebiliriz.

YouTube Reklam Modelleri

YouTube reklamlarında videonun ilk 30 saniyesi için ödeme yapılmıyor. Sonrasında ise izlendiği kadarına ödeme yapıyorsunuz. Bu nedenle reklamda en etkileyici olan bölümleri ve reklamın mesajını ilk 30 saniyede vermenizde fayda var. Bu konuda mutlaka profesyonel ekibimizden yardım almanızı tavsiye ederiz. Bu sayede daha reklam için ayırdığınız bütçeyi en verimli şekilde kullanmış olacaksınız. Reklam modellerinin mutlaka markaya, ürüne ya da hizmete göre seçilmesi gerekiyor.

Treuview Yayın İçi Reklam

Bu reklam modelinde reklamlar hedeflenen videonun içerisinde gösteriliyor. Reklam ilk 5 saniye boyunca kullanıcı tarafından atlanamıyor. Sonrasında ise reklamı atlama seçeneği sunuluyor. Ayrıca bu reklam modelinde 30 saniye boyunca ücret de talep edilmiyor.

Video Discovery Reklam

YouTube ana sayfada, video sayfasının sağında ve rama sayfasında reklam seçenekleri sunulan bir reklam modelidir. Bu reklam modelinde de görüntüleme başına ücret ödeniyor. Kullanıcı bu reklam modelinde kanal sayfasına ya da video sayfasına yönlendirildiğinde etkin bir reklam modelidir. Video izlendiğinde ücret ödeniyor ve kullanıcılar eğer kendileri isterse tıklayarak reklamı izliyor.

Bumper Video Reklam

Atlanamayan video reklamlardır. 6 saniyelik reklamlar hazırlanır ve mesajın bu sürede iletilmesi gerekir. Yine görüntüleme başına ücret ödeniyor. Bu reklam modelinde süre 6 saniye olduğundan mutlaka profesyonel ekibimizden destek almalısınız.

Video Ortasında Reklam

Video içerisine belirli aralıklarla reklam yerleştiriliyor. 15 dakikadan daha uzun olan videolar için tercih edilen bir reklam modelidir. Videonun izlenmeye devam edilmesi için reklamın 30 saniyesini mutlaka izlemek gerekiyor. Mesajın kısa bir sürede verilemeyeceği reklamlar için en ideal seçenek bu reklam modelidir. Bizimle iletişime geçerek size çok daha detaylı bilgi aktarmamızı sağlayabilirsiniz.

02 Eylül 2020